Dwa tygodnie temu słyszeliśmy przypowieść o robotnikach najmowanych w różnych porach dnia do pracy. W poprzednią niedzielę słuchaliśmy przypowieści o dwóch synach, z których jeden okazał się niesłowny. A dziś słyszymy przypowieść o niewdzięcznych robotnikach w winnicy (Mt 21,33-43). Tę przypowieść możemy rozumieć następująco: Pan Bóg oddał w nasze ręce (moje i twoje!) losy swojego Kościoła, losy głoszenia Ewangelii i budowania lepszego świata. Czy odczuwasz WDZIĘCZNOŚĆ za okazanie ci takiego zaufania?

alt

Fot. „Chcę zaśpiewać mojemu Przyjacielowi pieśń…” (Iz 5,1) – chór parafialny

Nie zniechęcaj się tym, że nie jesteś bez grzechu 24h 7 dni w tygodniu! Twoja moc i świętość są w Bogu i świętych sakramentach.

alt

Przewrotnymi robotnikami, o których mówi dziś Pan Jezus, są ci, którzy nie starają się budować wspólnoty Kościoła, a tylko narzekają i wypominają zło. Ty natomiast bierz przykład z tych, którzy szczerze dzielą się różnorodnym dobrem i budują Winnicę Bożą, którą jest Kościół (a więc również nasza parafia!). A wielu jest takich w naszej wspólnocie i niech to będzie okazją do okazywania wdzięczności Panu Bogu i ludziom. Wdzięczność bowiem jest wstępem do uzyskania pokoju serca, o którym wspomina dzisiejszy fragment Listu do Efezjan.

alt

Fot. Jasełka w wykonaniu dzieci

Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy nam wszystkim w nadchodzącym tygodniu! Amen