W dzisiejszą niedzielę słyszymy fragment Ewangelii wg św. Jana o uczniach Jana Chrzciciela, którzy poznają Jezusa i… decydują się pójść za Nim. Gdy Jezus ich spostrzega, zadaje im niespodziewane pytanie. Posłuchajcie, jakie to pytanie, ponieważ to samo pytanie od wieków Pan Jezus zadaje wszystkim wierzącym!

Chyba każdy z nas miał (lub będzie miał) taki moment w życiu, kiedy zastanawia się nad swoim „powołaniem”. Jaka jest moja „droga życiowa”? Jaka jest moja „misja”, „zadanie”? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukamy w różny sposób.

Powołaniem powszechnym, czyli takim, które odnosi się do każdego chrześcijanina, jest… jak najlepsze odwzorowanie życia Pana Jezusa w naszym życiu. Warto dziś, w niedzielę poświęconą modlitwie za uchodźców, migrantów, uświadomić sobie, że dla Pana Jezusa nikt nie jest obcy. Potrzebujemy dużej wrażliwości oraz roztropności w niełatwej kwestii uchodźców napływających na nasz kontynent. Bez wytrwałej i głębokiej modlitwy nie uda się nam w Boży sposób podejść do słów: „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie…” (Mt 25,35)

alt