Nadchodzi piękny dzień dla Rodziny Salezjańskiej – uroczystość Księdza Bosko (31 stycznia).
Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważań podczas nowenny, która rozpoczęła się 22 stycznia.
Każdego dnia pojawia się także PYTANIE KONKURSOWE. Do wygrania są m.in. gry planszowe, książki i płyty z muzyką.


dzień 9 (30 stycznia)

Marysia Miś, Liderka wspólnoty młodzieżowej MEGAFON
Poznań

Marzenie o świętości

Kim jest ksiądz Bosko? Czasem mam wrażenie, kiedy patrzę na otaczającą mnie młodzież… w szkole, w oratorium… że dla wielu z nas – młodych – pozostaje on zaledwie jakimś odległym i nierealnym ideałem świętości, która – jak z góry zakładamy – nie jest nam pisana. Otóż, kochani przyjaciele – nic bardziej mylnego! Świętość jest pierwszą i podstawową rzeczą, do jakiej powołał nas Pan Bóg i której dla nas pragnie. Myślenie o tym, a nawet – jak Dominik Savio – MARZENIE O ŚWIĘTOŚCI jest czymś naprawdę pięknym. I chociaż patrząc na księdza Bosko albo Dominika Savio wydaje Ci się, że nie jesteś taki jak oni… masz wrażenie, że jesteś gorszy, inny, nie masz takiej wiary, nie potrafisz być zawsze radosny. To nic! Może to jedynie oznaczać, że Twoja droga do świętości jest inna niż ich. A poza tym – hej! – ksiądz Bosko też popełniał błędy i miewał chwile słabości, a mimo to – dał radę. Więc dlaczego Ty miałbyś być gorszy? “Wystarczy, że jesteście młodzi, abym Was kochał” – tak mówił św. Jan Bosko. Jesteś młody? Wiekiem, sercem albo duszą? Więc on Cię kocha i wyprasza dziś dla Ciebie łaski u Pana. Może wystarczy, żebyś się uśmiechnął i je przyjął…

alt

Pytanie konkursowe:

Duchowość salezjańska, mająca swoje źródło w doświadczeniu życiowym Księdza Bosko stanowi dziś „serce” wielu grup w Kościele tworzących Rodzinę Salezjańską. Należą do niej:
(1) Apostołki Świętej Rodziny, (2) Byli Wychowankowie Salezjańscy, (3) Córki Bożego Zbawiciela, (4) Córki Królowania Maryi Niepokalanej, (5) Córki Maryi Wspomożycielki Wiernych, (6) Córki Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, (7) Nowa Pieśń, (8) Ochotnicy Księdza Bosko, (9) Ochotniczki Księdza Bosko, (10) Salezjanie Księdza Bosko, (11) Salezjanie Współpracownicy, (12) Salezjanki Oblatki Serca Jezusa, (13) Salezjańskie Stowarzyszenie Kobiet, (14) Siostry Jezusa Młodzieńca, (15) Siostry Katechetki Maryi Niepokalanej i Wspomożycielki Wiernych, (16) Siostry Maryi Wspomożycielki Wiernych, (17) Siostry Miłości, (18) Siostry Misjonarki Maryi Wspomożycielki, (19) Siostry Służebniczki Niepokalanego Serca Maryi, (20) Siostry Wizytki Księdza Bosko, (21) Siostry Zwiastunki Pana, (22) Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki, (23) Świadkowie Zmartwychwstałego, (24) Uczniowie, (25) Wspólnota Posłannictwa Księdza Bosko, (26) Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła, (27) Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania, (28) Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła, (29) Bractwo Kontemplacyjne Maryi z Nazaretu.
Które z wyżej wymienionych grup są obecne w Polsce?

Odpowiedzi proszę nadsyłać na adres: k.kliszczsdb@gmail.com do godz. 12.00 jutro (31 stycznia)
Wśród nagród znajdują się gry planszowe, książki, płyty z muzyką.

Jeśli możesz, poświęć jeszcze chwilę na modlitwę – oto tekst nowenny

Dotychczasowi zwycięzcy: (1) Sebastian Podstawski z Poznania, (2) Małgorzata Jaszowska z Lubina, (3) Tosia i Marianka Abramowicz z Poznania, (4) Małgosia Pudlak z Lubina, (5) Agnieszka i Adam Abramowicz z Poznania, (6) Kornelia i Julita Biadała z Poznania, (7) Martyna z Lubina, (8) Kasia Domagała z Ostrowa Wlkp.

alt

alt

POPRZEDNIE DNI NOWENNY