Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. (Ewangelia św. Jana)

Porównania do pasterza i owiec nie są może dziś szczególnie wymowne dla nas. Większość z nas nie zna dobrze życia pasterskiego tak, jak znali je ówcześni słuchacze przemówień Pana Jezusa. Jednak czujemy, że chodzi w nich o wyrażenie bliskiej WIĘZI łączącej nas Bogiem poprzez Jezusa w Duchu Świętym.
IMG_3664

Tradycyjnie, dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie o nowe powołania w Kościele do pełnienia różnych posług. W naszej wspólnocie parafialnej jest to również dzień tzw. wczesnej komunii świętej. Na prośbę rodziców dzieci wraz z rodzicami przygotowywali się przez kilka miesięcy do dzisiejszej uroczystości. W kazaniu usłyszeliśmy opowieść o pewnym młodym Józefie, który swoje dziecięce pragnienie w niecodzienny sposób zrealizował jako dorosły mężczyzna...

IMG_3658

W zeszłą niedzielę, z okazji Tygodnia Biblijnego, ogłosiliśmy konkurs. Otrzymaliśmy kilka maili z prawidłowymi odpowiedziami. Nagroda idzie do pani Agnieszki Abramowicz.
Dzisiejsze pytanie konkursowe:
Św. Jan Bosko spotkał w swoim życiu kilku przewodników duchowych, którzy odegrali ważną rolę w kształtowaniu jego powołania. Proszę wymienić nazwiska przynajmniej dwóch z nich.
Na odpowiedzi czekamy do przyszłej niedzieli. Odpowiedzi prosimy wysłać na adres
k.kliszczsdb@gmail.com
IMG_3666

IMG_3657