We wtorek 12 lutego, dokładnie trzy miesiące przed Uroczystością I Komunii Świętej, dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się w kościele na Mszy świętej, aby wziąć udział w obrzędzie poświecenia świec i odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Po kazaniu księdza Proboszcza, który wyjaśnił sens i znaczenie słów przyrzeczeń chrzcielnych, rodzice podeszli do zapalonego paschału- symbolu zmartwychwstałego Chrystusa i odpalając poświęcone przed chwilą świece, przekazali je swoim dzieciom. Zwracając się do dzieci, ks. Proboszcz zachęcił je, aby spojrzały na stającą na środku kościoła chrzcielnicę- miejsce, w którym każdy człowiek rodzi się dla Boga i życia wiecznego.

Przed laty, tutaj – mówił - przy tej chrzcielnicy woda chrztu spłynęła na wasze czoła. Chrystus uwolnił was od grzechu pierworodnego, uczynił swoim dziećmi i włączył do Kościoła. Wasi rodzice zobowiązali  się wychować was w wierze i nauczyć tak żyć, abyście jak Pan Jezus czynili to, co się Ojcu Niebieskiemu podoba. Przyszedł czas, abyście dzisiaj, po przygotowaniu do tego niezwykłego wydarzenia, uczyniły to, czego nie mogłyście uczynić w dniu waszego chrztu.  

Po tych słowach Proboszcza nastąpił wzruszający moment dla dzieci i rodziców- moment odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

Waldemar Szczepankiewicz. /tekst/; zdjęcia Patrycja Zajączkowska.