Instalacja relikwii Apostołki Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej -  niedziela Miłosierdzia Bożego – g. 12.30

pastedGraphic.png

II niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego to szczególny czas przeżywania wielkiej tajemnicy naszego zbawienia w połączeniu z prawdą o Bożym Miłosierdziu. Świętowanie tej prawdy wyjątkowo wyrażone zostawanie w tym roku w  naszej parafii przez instalację relikwii Apostołki Miłosierdzia św. Siostry Kowalskiej.

Uroczystość wprowadzenia relikwii stanie się pozyskaniem “nowej parafianki”, która ma w sposób szczególny wstawiać się za wiernymi.

Obecność Św. Siostry Faustyny w cząstce relikwii napełnia nasze serca wielką radością, gdyż Pan Jezus powiedział: „ Ze względu na ciebie udzielam łask całej okolicy (Dz.719), dla ciebie błogosławię ziemi (Dz. 431) . Niech błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego , Który wskazuje na swoje serce, ciche i pokorne, będzie udziałem całej naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich modlących się w obecności Św. Siostry Faustyny w naszym kościele parafialnym.

Przygotowujemy się przez Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Od wtorku -23 kwietnia, po mszy św. o godz. 12.00. Od czwartku, 25 kwietnia do soboty, 27 kwietnia rozpoczynamy duchowe przygotowanie poprzez Triduum na mszach o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.Do uroczystości przygotują nas siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa –Łagiewnik.

Nowenna polega na codziennym odmawianiu przez 9 dni Koronki do Bożego Miłosierdzia. Ma być to przygotowanie do Święta Bożego Miłosierdzia, obchodzonego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. "Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz" – czytamy słowa Pana Jezusa zapisane w „Dzienniczku” s. Faustyny (1209).

W pierwszym dniu nowenny, w Wielki Piątek, modlitwa objęła „dusze grzeszników i całą ludzkość”, w drugim obejmie – „dusze kapłańskie i zakonne”, w trzecim, w Niedzielę Zmartwychwstania – „dusze pobożne i wierne”, w czwartym – „dusze pogan i nie znających jeszcze Jezusa”, w piątym – „dusze heretyków i odszczepieńców”, w szóstym – „dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci”, w siódmym – „dusze szczególnie czczące i wysławiające miłosierdzie Jezusa”, w ósmym – „dusze czyśćcowe”, w ostatnim dniu nowenny – „dusze oziębłe”.