13-GO DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA OD MAJA DO PAŹDZIERNIKA

Drodzy parafianie, w dniach od 18 maja 2019 r. do 26 września 2020 r. odbędzie się w Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy”.

W ramach duchowego przygotowania całej parafii, do nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, które będzie miało miejsce 27 maja 2020 roku już dzisiaj chciejmy podjąć trud włączenia się do tego przygotowania.

Co w tym spotkaniu z naszą Matką jest najważniejsze i w jaki sposób otworzyć serca, nasze rodziny i wspólnoty dla Tej, która do nas przychodzi?

Bezpośrednim przygotowaniem będą Misje święte w maju 2020 roku, które poprzedzą przywitanie Jasnogórskiej Pani.

Dzisiaj już chcemy rozpocząć nasze przygotowanie rozpoczynając w naszej wspólnocie parafialnej Nabożeństwa Fatimskie.

Nabożeństwa fatimskie sprawowane są na pamiątkę objawień Maryi, które miały miejsce w Fatimie w Portugalii 13 maja, czerwca, lipca, sierpnia, września i października 1917 roku, dlatego Nabożeństwa Fatimskie odprawiane są 13 dnia miesiąca od maja do października włącznie.

Nabożeństwo Fatimskie jest odprawiane wraz z procesją światła dookoła kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, wzorowaną na procesjach różańcowych w Fatimie.

Idąc za figurą Matki Bożej Fatimskiej, odśpiewamy Litanię Loretańską oraz odmówimy Różaniec. Bardzo prosimy o Waszą obecność w tym pięknym nabożeństwie, które w maju w szczególny sposób polecamy Matce Bożej. Niech nasze uczestnictwo i modlitwa, będą nadzieją na przemianę dzisiejszego świata, tak bardzo zagubionego w odmętach grzechu oraz pozwoli nam godnie przyjąć Czarną Madonnę w naszej parafii.

Nabożeństwo majowe, wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 17.00 (z racji Białego Tygodnia i spotkania biblijnego). Podczas procesji będziemy odmawiać różaniec i śpiewać Litanię Loretańską. Po zakończeniu procesji będzie Msza święta.