W dniach 12 do 16 września 2019 roku odbyła się pielgrzymka do Medjugorie, miejsca szczególnego na mapie Europy i świata.  Medjiugorie, to w pewnym sensie największy „konfesjonał” niemal w całej Europie i Świata. Wiele osób odprawia tam pokutę. I ta właśnie modlitwa, pokuta oraz spowiedź prowadzi do licznych nawróceń i łask w osobistym życiu wiary.
Mieliśmy okazję wejść w strefę ciszy, uczestniczyć w wydarzeniach, które zaplanowane są na każdy dzień tygodnia, nie tylko we Mszy Świętej, ale w adoracji Najświętszego Sakramentu, w adoracji Krzyża w piątek, odmówić codziennie wszystkie części Różańca, przejść ścieżkami różańcowymi, wejść na Križevac, odwiedzić miejsce Objawień z 1981 roku na Podbrdo, odprawić Drogę Krzyżową.

Pielgrzymka do Medjugorje to doskonała okazja by poznać nie tylko perełki Bośni i Hercegowiny, ale także najpiękniejsze miasta Chorwacji oraz jej rajską przyrodę.  Dziękujemy pilotowi p. Wojciechowi za  to wszystko, co stało się naszym udziałem dzięki jego profesjonalizmowi i wiedzy.  Za duchową opiekę, za każdą Eucharystię, wspólną modlitwę, dziękujemy ks. proboszczowi Waldemarowi.

I jeszcze świadectwo:
Kochani chciałabym się podzielić z Wami, jakim niesamowitym miejscem jest Medjugorie, przede wszystkim panuje tam ogromna miłość i pokój, który daje Maryja z nieba. Byliśmy też w chwili gdzie Maryja objawiła się Iwano, nie zapomnę tego momentu do końca życia. Polecam to miejsce nawet niewierzącemu, bo Maryja, takie serca zatwardziale jak kamień zmienia. Z Maryjnym Błogosławieństwem.
Małgorzata Wojciechowska.

Zdjęcia udostępnił: Marek Danielak