Chór „Don Bosco” działa przy kościele parafialnym pw. św. Jana Bosko na Winogradach w Poznaniu. Powstał w 1970 roku z inicjatywy Księży Salezjanów śp. ks. Wilhelma Dworowego – ówczesnego proboszcza placówki i śp. ks. Bronisława Kościelniaka, który kierował chórem do 1982 roku. Od tego czasu do chwili obecnej nieprzerwanie dyrygentem Chóru jest nasz parafianin profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu – Leszek Bajon.
Zespół liczy obecnie około 30 osób. Chór należy do Poznańskiego Oddziału Związku Chórów Kościelnych „Caecilianium”. Członkowie Chóru to autentyczni amatorzy, których mimo różnic wiekowych i zawodowych łączy szczere zamiłowanie do wspólnego śpiewu.

Zasadniczym celem działalności Chóru jest wzbogacenie liturgii Mszy św. i nabożeństw w macierzystej Parafii. Chór również śpiewał w niejednym kościele miasta Poznania.

Repertuar Chóru „Don Bosco” obejmuje utwory różnych stylów i epok. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka sakralna kompozytorów europejskich i polskich – spośród tych ostatnich przede wszystkim twórców związanych z Poznaniem, Wielkopolską i naszym zespołem.

W przyszłym roku (2015) Chór „Don Bosco” będzie obchodził 45-lecie istnienia.

Niestety liczba chórzystów ciągle maleje, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych, by powiększyli nasze szeregi – ludzi lubiących śpiewać! Próby odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 19:00 w salce Jana Pawła II w Domu Parafialnym.

Śpiewajmy Panu!

Prezes                                                              Dyrygent
Ewa Gerber                                        prof. Leszek Bajon

data edycji: 15 kwietnia 2014 r.