XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 IX 2018

  1. W związku ze zgromadzeniem plenarnym Konferencji Episkopatów Europy, która odbywa się w Poznaniu, redakcja „Przewodnika Katolickiego” zaprasza na spotkanie otwarte z trzema gośćmi tej konferencji: kard. Angelo Bagnasco z Włoch, kard. Dominikiem Duką z Czech i bp. Czesławem Kozonem z Danii. Biskupi będą rozmawiali o tym, jak przezwyciężyć kryzys wiary w Europie. Będzie też możliwość zadawania pytań z sali. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają słuchawki z tłumaczeniem na język polski. Spotkanie odbędzie się w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu, /dzisiaj/ w niedzielę 16 września o g. 16.00. Wstęp wolny.

  2. We wtorek, w liturgii przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce, jako Rok Świętego Stanisława Kostki. 1674 roku a więc jeszcze przed kanonizacją bł. Stanisława Kostkę, papież Klemens X ogłosił patronem Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Swoją modlitwą w tym dniu obejmujemy naszego Pasterz, ks. Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego.

  3. W środę nowenna po mszy o godz. 8.00 i 18.00.

  4. W piątek będziemy przeżywać święto, św. Mateusza, ap. i ew.

  5. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 27 września o godz. 18:45 w dolnym kościele. Zapraszamy rodziców i młodzież. Obecność obowiązkowa.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy: Przewodnik katolicki oraz Gość niedzielny; można nabyć w zakrystii.

  7. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

ks. Waldemar Kapusta
proboszcz

Intencje mszalne

Zamów intencję przez internet.