II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 III 2019

  1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek po mszach o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na 17.30, Młodzież o 19.30.

  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16.45. Ofiary w trakcie nabożeństwa zbierane są na Grób Pański.

  3. W poniedziałek, 18 marca o godz. 17.00 w kościele dolnym, spotkanie rodziców, dzieci kl.III, które w tym roku przystąpią do I Komunii św., Po spotkaniu będzie okazja odebrać alby.

  4. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Świętej Rodziny, Patrona chrześcijańskich małżeństw i rodzin. Uroczysta Msza św., z aktem zawierzenia rodzin św. Józefowi o godz. 18.00. Zapraszamy małżeństwa i rodziny na wspólną modlitwę by powierzyć każdą rodzinę opiece św. Józefa. Wypraszajmy potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin.

  5. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

  6. W zakrystii są do nabycia wielkanocne Paschalikii – w cenie 7 zł. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  7. Na rozpoczęty tydzień dziękując Wam Drodzy Parafianie za świadectwo chrześcijańskiego życia i składane na potrzeby parafii ofiary oraz daninę diecezjalną, życzymy wierności w osobistych umartwieniach i postanowieniach wielkopostnych, zapewniając o naszej modlitwie.

ks. Waldemar Kapusta
proboszcz

Intencje mszalne

Zamów intencję przez internet.