OD DNIA 1 LIPCA 2019 ROKU
KONTAKT TELEFONICZNY Z BIUREM PARAFIALNYM
508 862 252

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA
5 IV 2020

 1. Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia oraz ze względu na wprowadzony przez władze państwowe stan epidemii, J.E. abp. Stanisław Gądecki udzielił dyspensy na czas nieokreślony od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i inne dni świąteczne nakazane (Wielkanoc). Oznacza to, że nieobecność na Mszy w niedzielę lub święto nakazane w czasie obowiązywania dyspensy nie jest grzechem.

 2. Porządek Triduum Paschalnego w naszej parafii:

WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18: 00. Po Mszy św. adoracja Jezusa w „ciemnicy” do 22.00.

WIELKI PIĄTEK – od 8: 00 do 17: 00 możliwość adoracji Pana Jezusa w kościele, w „Ciemnicy”. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od 18 – 60 roku życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla pozostałych. O godz. 15.00 kapłani odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawią Drogę Krzyżowa w intencji całej parafii i o ustanie zagrożenia pandemii. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18: 00. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do 22.00.

WIELKA SOBOTA – od 8: 00 do 18: 00 możliwość adoracji Pana Jezusa w kościele w Grobie Pańskim. O godz..8.00 kapłani odmówią – Liturgię Godzin. W tym roku nie święcimy pokarmów na stół wielkanocny. Uczynimy to w naszych domach. Tekst liturgii domowej z tekstami błogosławieństwa pokarmów znajduje się na naszej stronie internetowej. Została uruchomiona specjalna strona: swietawdomu.pl

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.19: 00.
Zamiast procesji rezurekcyjnej, ks. Proboszcz na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej Parafii na zewnątrz kościoła.

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz. 8: 00, 9: 30, 11: 00, 12: 30, 19.00. Nie ma Mszy o godz. 16.00 i 20.15.Poniedziałek

 2. Wielkanocny Msze święte o godz. 8: 00, 9: 30, 11: 00, 12: 30, 16.00 i 19.00. Nie ma Mszy o godz. 20.15.
  Przypominamy by na Mszach św. oraz celebracji Liturgii Wielkiego Tygodnia, ilość wiernych nie przekraczała 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Mszę św.

 3. Wszystkie Msze święte oraz liturgia Wielkiego Tygodnia będzie transmitowana online.

 4. Kościół jest otwarty do osobistej modlitwy. W kościele może przebywać na modlitwie do 5 osób jednocześnie.

 5. Spowiedź święta tylko po telefonicznym umówieniu się  508 862 252. Z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, informujemy o praktyce aktu żalu doskonałego i konieczności przeżycia sakramentu po ustaniu przeszkody.

 6. Kancelaria parafialna nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

 7. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy materialnie wspierają funkcjonowanie naszej parafii w czasie kryzysu, przekazują osobiście lub na konto parafialne ofiary na daninę diecezjalną, tacę i bieżące funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

Wszystkich obejmujemy modlitwą i życzymy by nasza wiara była silna. Dziękujemy za życzliwość i troskę okazywaną parafii i kapłanom.

Każdego dnia o godz. 20.30 odmawiajmy różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Modlitwa o ustanie epidemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata,
Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi,
zmiłuj się nad nami
i wybaw nas od wszelkiego zła!
Prosimy Cię, abyś zdusił plagę choroby, która się rozprzestrzenia,
przywrócił zdrowie chorym,
zachował zdrowych,
wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.
Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze
i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.
Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi,
Matki Twojej i naszej,
która wiernie trwa przy nas,
a także przez wstawiennictwo św. Józefa,
Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna.
Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

ks. Waldemar Kapusta
proboszcz